Doğa Platform

ASMA İSKELE

ASMA İSKELE

Asma iskele, elektrikli iskele olarak da bilinen, özellikle binaların dış cephesinde gerçekleştirilecek olan her türlü işlem için kullanılan bir platformdur. Personel taşımasının yanı sıra gerekli olan malzemelerin, ilgili kat ya da daireye ulaştırılması noktasında da tercih edilmesi, ne kadar işlevsel bir ürün olduğunun en açık kanıtıdır.

Asma İskele Nedir?

Asma iskele, farklı sektörlerde en çok kullanılan mekanizmaların başında gelmektedir. Özellikle erişimin zor olduğu alanlarda yapılacak işlemler sırasında öne çıkan iskele, özel bir elektrik sistemiyle çalışmaktadır. İnsan ve yük taşıma özelliğine sahip olmasından dolayı son derece işlevsel bir üründür. Kapasitesi ise farklılık gösterir. Gerek tek kişilik gerekse de aynı anda iki kişinin rahatlıkla çalışabileceği türleri vardır.

Asma İskele Türleri Nelerdir?

Asma iskele türleri arasında dikkat çekenlerden birisi katener olarak tanımlanır. Çalışma mekanizmasından dolayı şamandıra ismiyle bilinen iskele, çok geniş kullanım alanına sahiptir. Bunun yanı sıra iç asılı, çok seviyeli, çok noktalı, iğne kiriş, tek noktalı ayarlanabilir, dönüş aşamasına sahip olan iki nokta asma iskeleler, başarılı şekilde kullanılmaktadır.

Bunların kurulumunun özel bir şekilde yapılması şarttır. Alanında profesyonel, aynı zamanda belge sahibi olan personel tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. İlk olarak cihazın standartları karşılayıp karşılamadığına bakılır. Burada baz alınan referans ise TSE kriterleridir. Aynı zamanda zeminin yapısı da büyük bir önem arz eder. Kurulum sırasın hesaplamaların yapılmasının ardından tüm kontroller yerine getirilir ve iskele kullanıma sunulur.

Asma İskele Kullanım Alanı Nasıldır?

Asma iskele kullanım alanının çok geniş olması bu ürüne olan ilgiyi arttırmıştır. Özellikle dış cephe üzerinde yapılacak olan giydirmelerde öne çıkar. Bunun yanı sıra temizlik firmaları, yüksek katlı binaların cam temizliğini yaparken, yine bu özel platformdan faydalanmaktadır. Her türlü onarım ve tamirat işlemi esnasında asma iskelenin kullanıcılara büyük bir avantaj sağladığı bilinmektedir. Gerek sıva gerekse boya yapılırken, asma iskele tercih edilmektedir.

Asma İskele Özellikleri Nelerdir?

• Asma iskelelerin kullanımı son derece basittir. Elektrikli bir sistem söz konusu olduğu için özel motor üzerinden hizmet vermektedir. Burada durmasını sağlayan bir buton mevcuttur.

• Bunların kullanımı sırasında istenildiği vakit manuel sisteme geçilebilmektedir. Genellikle aniden ortaya çıkabilecek elektrik kesintileri göz önünde bulundurulduğu zaman bu durum büyük bir avantaj sağlar. Bu sayede hem personel hem de yüklenmiş olan malzeme hiçbir sıkıntı olmadan aşağıya indirilmektedir.

• Kurulum işlemleri oldukça kolaydır. Pratik bir üründür. Bu sayede iş gücünden tasarruf etmen mümkündür. Aynı zamanda yapılacak olan her türlü işlem de azalır.

• Kaldırma hızı konusunda son derece farklı rakamlar öne çıkmaktadır. Genellikle 7 metre olarak belirlenmiştir. İhtiyaca göre bunun arttırılması mümkündür. Böylelikle çalışma alanının çok başarılı şekilde genişletilmesi kolaydır. Aynı durum büyüklük için de geçerlidir. 1 metrelik olanları, daha kısıtlı kapasiteye sahiptir. 6 metre ya da daha büyükleri de piyasada bulunmaktadır.

• Düşme riski her daim minimize edilmiştir. Bunu sağlayabilmek adına özel bir halat kullanılır. Dış cephe kısmında çalışacak olan kişiye bağlanan bu halat çok dayanıklıdır. Olası düşmelerde personelin zarar görmesinin önüne böylelikle geçilmiş olacaktır.

Asma İskele Kiralama

Asma iskele kiralama işlemlerini yapmak son derece kolaydır. Bunun için alanında uzman olan, farklı birçok tipteki asma iskeleyi sizlerin hizmetine sunan Doğa Platform, en mantıklı seçim olacaktır. Kiralama fiyatları ise değişiklik göstermektedir. Burada meblağı belirleyen kriterlerin içerisinde tercih edilmiş iskelenin türü, kapasitesi, hızı, teknolojisi ve son olarak ne kadar süreyle kullanılacağı öne çıkmaktadır.

Doğa Platform

Doğa Platform olarak profesyonel ekibimiz ve en kaliteli dış cephe erişim sistemlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 19:00
Cumartesi: 09:00 - 18:00
Pazar: 10:00 - 18:00

Takip Edin!

  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Powered by Turkuvazsoft Seo Hizmeti | © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.