Doğa Platform

CEPHE ASANSÖRÜ

CEPHE ASANSÖRÜ

Cephe asansörü, oldukça gelişmiş bir sisteme sahip olan ve personel taşınması için kullanılan bir üründür. Cephe adının verilmesinin nedeni ise her türlü bina ve inşaatların dış kısmında, yani cephe bölümünde kullanılmasından dolayıdır. Özellikle iş güvenliği, görevli personelin sorunsuz bir biçimde hizmet verebilmesi gibi farklı birçok nedenden dolayı tercih edilmesi gerekmektedir. Yeni sayılabilecek bir teknoloji olmasına rağmen kısa süre içerisinde büyük bir ilgi görmektedir. İnsanın yanı sıra materyal ve malzeme taşınması için de kullanılabilmektedir.

Personel Yük Taşıma Asansörü

Cephe asansörü, gerek personel gerekse yük taşıma işlemleri için kullanılan çok özel bir mekanizmadır. İşçilerin ve yüksek yerlerde çalışacak olan kişilerin, hızlı bir biçimde ilgili alana gitmesini sağlamaktadır. Personelin yanı sıra zaman zaman ihtiyaca göre yük taşımak için de kullanılabilir. Platformlardan en büyük farkı ise dışarıdan bakıldığı zaman adeta bir kafesi andırmasıdır. Bunun nedeni ise belirlenmiş olan güvenlik kriterleridir. Böylelikle taşınacak olan personelin güvenli bir biçimde katlara gitmesi sağlanmaktadır. Çok kısa bir zaman içinde kurulum ve montajı yapılan bu ürün, aynı zamanda ekonomik anlamda yüksek maliyetler içermemesiyle dikkat çekmektedir.

Cephe Asansörü Özellikleri Nelerdir?

• Cephe asansörü dikey olarak tasarlanmış olan bir düzlem üzerinde çalışmaktadır.

• Toplam kapasitesi ise ürün çeşitliliğine göre farklılık gösterse de genellikle minimum 1200, maksimum 3200 kg taşıyabilmektedir.

• Gücünü ise sahip olduğu elektrik motorundan almaktadır.

• Bunun monte edilmesi sırasında iki farklı alan kullanılmaktadır. Bunlardan birisi kabinin hemen üst kısmındaki yer iken diğeri ise kabinin içidir.

• Motor üzerinden alınan dönüş hareketi sonrasında kramayer dişli adı verilen yapı, bir diğer sistem olan pinyo sayesinde çizgisel yapıya dönüştürülür. Bunun sonrasında taşıma işlemini yapan gövdeler, binaya doğru ankrajlanma içerisine girer. Bu şekilde sorunsuz bir biçimde süreç tamamlanır.

• Asansörlerde servis freni bulunur. Bunun yanı sıra olası aksaklıklara karşılık otomatik şekilde çalışan bir paraşüt freni de mevcuttur. Hem limit adı verilen anahtarlıklar hem de güvenlik anahtarları sayesinde sorun çıkmasının önüne geçilir.

Cephe Asansörünün Yapısı Nasıldır?

Cephe asansörü halat kullanılma işlemi olmadan çalışmaktadır. Bundan dolayı diğer birçok farklı mekanizmadan ayrılmaktadır. Değişik kapasiteleriyle dikkat çekerken, ihtiyaca göre bunların arasından seçim yapılabilmektedir. Görünüm ve tasarım özellikleri hepsinde aynı değildir. Özellikle inşaatlarda kullanılan demir ya da çelikten yapılmıştır. Kafesi andıran bir tarzı vardır. Tam kapalı olmasına rağmen, aralıklı olan pencereleri mevcuttur ve bu sayede etrafın görülmesi mümkündür. Bunun yanı sıra özellikle son yıllarda dört tarafında cam olan versiyonları da öne çıkmaktadır. Bir kapısı bulunur. Asansör hareket etmeden önce ilgili kapının kapatılması ve kilitlenmesi gerekmektedir.

Cephe Asansörü Nasıl Faydalar Sağlar?

• Asansör oldukça kompakt olarak tanımlayabileceğimiz bir tasarıma sahip olmasından dolayı son derece başarılıdır.
• Gerek yukarıya gerekse aşağıya doğru hareket ettirilebilmesi, kabin içinde bulunan kontrol mekanizması sayesinde çok basittir.
• Hem boşaltma hem de yükleme işlemleri hızlı bir biçimde yapılır.
• İşçilerin transfer edilmesi son derece güvenlidir.
• Kolay servis, oldukça düşük maliyetli koruma sağlanmaktadır.

Cephe Asansörü Nerelerde Kullanılır?

Cephe asansörü gerek insan gerekse farklı özelliklere sahip olan yüklerin taşınması için kullanılır. Ancak asıl tercih edildiği alan işçilerin taşınması olarak dikkat çekmektedir. Özellikle çok katlı binalarda çalışanların, henüz bina içinde asansör olmadığından dolayı katlar arasında hareket etmesi çok uzun bir zaman alır. Bundan dolayı onları en kısa süre içerisinde ve hızlı olarak taşımak gerekmektedir. İşte bu ihtiyacı karşılayabilmek için ilgili ürün tasarlanmıştır.

Doğa Platform

Doğa Platform olarak profesyonel ekibimiz ve en kaliteli dış cephe erişim sistemlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 19:00
Cumartesi: 09:00 - 18:00
Pazar: 10:00 - 18:00

Takip Edin!

  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Powered by Turkuvazsoft Seo Hizmeti | © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.